اسپاتیفای ویژگی جدیدی در افزونه‌ی مسنجر خود معرفی کرده اســت.

اسپاتیفای کمی پیش‌تر بات مسنجر جدیدی معرفی کرد که به کاربران این سرویس امکان می‌دهد کلیپ آهنگ‌های مورد علاقه‌ی خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند. روز چهارشنبه، اسپاتیفای عملکرد این بات را گسترش داد. اکنون شما می‌توانید با گروهی از دوستانتان از طریق مسنجر، پلی‌لیست بسازید؛ حتی اگر همه‌ی افراد گروه در اسپاتیفای نباشند.

این ویژگی که پلی‌لیست‌های گروهی برای مسنجر نامیده می‌شود، از طریق اپلیکیشن مسنجر اسپاتیفای در دسترس اســت. برای دسترسی به این اپلیکیشن، روی علامت «+» آبی‌رنگ در سمت راســت صندوق پیام‌های ورودی در پیام‌رسان ضربه بزنید. از لیست ظاهرشده، گزینه‌ی افزونه‌ی مسنجر اسپاتیفای را انتخاب کنید.

حال با کلیک روی دکمه‌ی Create در پایین صفحه، پلی‌لیست را بسازید و برای آن عنوانی انتخاب کنید؛ سپس آن را به چت گروهی مورد نظر بفرستید. پیش‌نمایش کوچک پلی‌لیست که در گروه به اشتراک گذاشته شده اســت، نام پلی‌لیست را نمایش می‌دهد. در زیر این پیش‌نمایش دکمه‌ای برای اضافه کردن آهنگ‌ها وجود دارد.

2da6aa56 2773 4828 aae6 64698d4b5fd4 اسپاتیفای ساخت پلی‌ لیست در مسنجر را ممکن کرد

بر اساس گزارش اسپاتیفای، هر یک از اعضای گروه می‌توانند آهنگ‌های مورد نظر خود را اضافه کنند و نیازی نیست حساب کاربری اسپاتیفای داشته باشند.

با این حال، افرادی که حساب اسپاتیفای ندارند، فقط می‌توانند پیش‌نمایشی از پلی‌لیست ببیند و اگر بخواهند به آهنگ‌ها گوش دهند، باید نرم‌افزار اسپاتیفای را دانلود کنند و در آن عضو شوند. در همان حال، کاربران فعلی اسپاتیفای که هنوز حساب‌های اسپاتیفای خود را به فیس‌بوک متصل نکرده‌اند، می‌توانند این کار را از طریق افزونه‌ی اسپاتیفای انجام دهند.

اسپاتیفای در حال حاضر از پلی‌لیست‌های چندکاربره در دسکتاپ، آیفون، آیپد و اندروید پشتیبانی می‌کند. این پلی‌لیست‌ها می‌توانند مستقیما از اسپاتیفای در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های متنوع به اشتراک گذاشته شوند. اما این ویژگی جدید، ساخت پلی‌لیست را در داخل خود مسنجر امکان‌پذیر ساخته اســت.

91fdf9f2 aa67 498e bb22 ab0dcf024c06 اسپاتیفای ساخت پلی‌ لیست در مسنجر را ممکن کرد

اسپاتیفای در مورد تعداد افرادی که از بات مسنجر از زمان عرضه‌ی آن اســتفاده کرده‌اند، صحبتی نمی‌کند؛ اما اشاره کرده اســت که میلیون‌ها آهنگ از طریق این اکستنشن به اشتراک گذاشته شده اســت.

این شرکت در مورد احتمال عرضه‌ی این اپلیکیشن برای دیگر پلت‌فرم‌های چت در آینده، صحبتی به میان نیاورده اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اسپاتیفای ساخت پلی‌ لیست در مسنجر را ممکن کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.