کیمیا علیزاده که قبل از این اولین طلای جهانی نوجوانان ، اولین طلای المپیک نوجوانان ، اولین مدال جهانی ، اولین طلای گرندپری ، اولین مدال المپیک برای ورزش زنان به دست آورده بود جمعه اولین مدال نقره جهانی را با مصدومیت های فراوان به دست آورد

کیمیا علیزاده که قبل از این اولین طلای جهانی نوجوانان ، اولین طلای المپیک نوجوانان ،  اولین مدال جهانی ،  اولین طلای گرندپری ،  اولین مدال المپیک برای ورزش زنان به دست آورده بود جمعه اولین مدال نقره جهانی را با مصدومیت های فراوان به دست آورد

713896 850 کیمیا اولین مدال نقره جهانی تاریخ را با مصدومیت به چنگ آورد(+تصــویر)

به نقل توما ،کیمیا علیزاده صبح جمعه در گام نخست به مصاف «فرناندا آگویره» از شیلی رفـــــت و با نتیجه ۱۴ بر ۹ به این تکواندوکار غلبه کرد. او در ادامه با شکست (۳۶ بر ۲۲) «آشلی کرایولد» کانادایی دارنده مدال طلا و برنز قهرمانی پان امریکن توانست راهی مرحله بعد شود. نماینده وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان در دیدار سوم رو در روی «ئی چینگ لین» از چین تایپه قهرمان آسیا ۲۰۱۶ قرار گرفـــــت و در حالیکه در پایان راند سوم نتیجه ۱۴ بر ۱۴ مساوی شد، توانست با پیروزی در راند طلایی از شیاپ‌چانگ خارج شده و راهی مرحله چهارم شود.

کیمیا در مبارزه چهارم خود مقابل «ماریجا اســتتیک» از کرواسی قرار گرفـــــت و توانست نتیجه را ۱۲ بر ۴ به نفع خود به پایان برساند و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

کیمیا در مرحله نیمه نهایی و برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها به مصاف «تاتیانا کوزمینا» از روسیه دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و برنز المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ رفـــــت و توانست با نتیجه ۹ بر ۶ بار دیگر افتخاری برای بانوان تکواندوکار ایـــران بیافریند و راهی فینال شود.

بانوی نابغه تکواندو ایـــران در فینال و برای کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها با «روس گباگبی» از ساحل عاج دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶، طلای مسابقات قهرمانی اروپا و طلای قهرمانی آفریقا مبارزه کرد و با وجود آسیب دیدگی تا لحظه آخر از جان مایه گذاشت اما نتیجه را ۱۹ بر ۹ واگذار و به مدال نقره رسید.

ملی‌پوشان در بخش زنان با هدایت مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی (مربی) در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

گفتنی اســت؛ این رقابت‌های G12 اســت که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز در راســتای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته کیمیا اولین مدال نقره جهانی تاریخ را با مصدومیت به چنگ آورد(+تصــویر) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.